13 Şubat 2013 Çarşamba

Aydın Şubesini ziyaret ettiler


Türk Kadın Konseyi Aydın Şubesini ziyaret ettiler 
22 Ocak 2013, Salı 00:51 


     
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Serap Cambazoğlu ve yönetimi, Türk Kadın Konseyi Aydın Şube Başkanı Tülay Aydın ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Başkan Tülay Aydın dernek faaliyetleri ve amaçları hakkında bilgi verdi.
Derneğin 62 üyesi olduğunu belirten Başkan Aydın, halen 20 öğrenciyi okuttuklarını ifade ederek, “Derneğimiz AB Kadınlar Konseyi’ne bağlı tek kadın kuruluşudur. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’na bağlıdır ve özellikle Aydın şubemiz, eğitim ve sağlık alanındaki çalışmalarıyla öne çıkmıştır. ‘Haydi Kızlar Okula’ kampanyasını, Aydın il temsilciliği büyük bir başarıyla yürütmüştür. Birçok genç kızımızı okullu yapmıştır. 16 Ekim'de bu yıl ilk defa Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel Merkezi'nce Manisa'da konsey zirvesi düzenlendi. Bu gerçekten çok başarılı ve iyi bir çalışmaydı. Her yıl bir başka ilde yapılma kararı alındı” dedi. Tülay Aydın, zirvede bu yıl için belirlenen ortak hedefler arasında Gıda Güvenliği, Kadına Yönelik Şiddet konusunda Gelincik Projesi adı altında genel merkez ve Ankara Barosu'nun ortaklaşa bir çalışması ile Hayatın Mucizesi Su, Yaşlı Dostu Türkiye, KAPOGEM (Kadınlar İçin Politika Geliştirme Merkezi) ve Twin (İkiz) projelerinin bulunduğunu söyledi. Aydın, son olarak kadına dair yapılacak çalışmalarda ortak hareket etmekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti.
Cambazoğlu da, misafirperverliklerinden dolayı Aydın ve yönetimine teşekkür ederek, Aydın’da bir kadın hareketi başlattıklarını, Aydın da ticarette ya da sosyal faaliyetlerde kendi alanında öne çıkmış, kişi ve kuruluşları ziyaret ettiklerini belirterek kendisinin de Tülay Aydın’ın öğrencisi olduğunu, öğretmenlik yıllarında Atatürk, vatan ve bayrak sevgisi ile öğrenciler yetiştirdiğini emeklilikten itibaren sosyal hayatta faydalı olmaya çalışan çok değerli bir insan olduğunu ifade etti.
Dernek çalışmalarını ilgiyle takip ettiklerini ve ortak çalışma yapma fikrinden çok mutlu olduklarını belirten Cambazoğlu, kadınların bu tarz derneklerde görev almalarının en büyük temennileri olduğunu söyledi.
Cambazoğlu, son olarak kadınların çevresindeki sosyolojik ve fiziksel olgulara karşı çok duyarlı olduklarını, bilgi edinme kaynaklarını sürekli genişlettiklerini ve topluma yön veren en önemli kesim olduğunu ifade etti.
(UMUT DABBAĞ/DENGE AJANS)

1 yorum:

 1. ESEROĞLU TEKSTİL VE AHŞAP FİRMASI

  Ülkemizde gelir kaynağı haline gelmeye devam eden ve turizme bağlı olarak hızla gelişen Dokumacılık için kullanılan Yöresel El Dokuma Tezgâhları Kastamonu ili İnebolu İlçesinde faaliyette bulunan ESEROGLU TEKSTIL ve AHŞAP Firmamız tarafından imal edilmektedir.
  El dokumacılığında kullanılabilecek kaliteli ve
  verimli iş elde edilebilen tezgâh modeli geliştirdik.
  El dokuma üretimi, Eğitimi Yapanların
  yaptıkları ürünlerin daha verimli is üretebiliyorlar. Hem de
  gereksiz çalışmalar ortadan kaldırılarak gereksiz zaman
  harcanmamış oluyor.
  Yatay dokuma ile yapılabilecek her türlü ürün bu tezgahlar ile
  dokuma imkanına sahiptir. Kurulusu basit, Monte ve demonte
  edilebiliyor. Taşınabiliyor.
  Farklı genişlikteki dokuma ürünleri ayni tezgâhta yapmak mümkün
  oluyor.
  Genelde Bu isi yapan kişiler fakir aileler olduğundan el
  dokumacılığının yaygın olduğu yörelerde el sanatlarını geliştirme programlarına destek olmaktayız.
  ESEROGLU TEKSTIL VE AHSAP Firmamız olarak bu tezgâhları standart
  ebat 120 cm genişliğinde dokuyacak ende imal etmekteyiz.
  Çok Çeşitli amaçlar için Kullanılan örgün, yaygın, Özel ve Yüksek Öğretim kurumları için Kullanım amaçlarına göre farklı model ve serilerde kumaş,halı,kilim tezgahları 2 çerçeveliden 10 çerçeveli tezgahlar 50 cm genişlikten 160 cm. dokuma kapasitesine kadar el dokuma tezgahı üretimi yapmaktayız.
  www.eseroglu.com.tr
  Saygılarımızla
  Eseroğlu Tekstil ve Ahşap

  YanıtlaSil